HAXM ve Hyper-V Çakışmasına Çözüm

HAXM ve Hyper-V iki sanallaştırma aracı . HAXM Intel tarafından geliştirilmiş ve Android SDK ile gelen bir sanallaştırma aracı, Hyper-V ise Microsoft’un kendi sanallaştırma aracı.Eger aynı makinada hem HAXM hem Hyper-V kullanmayı düşünüyorsanız, bu durum biraz uğraştıracak sizi. Çünkü eğer ki önce HAXM kurup sonra Hyper-V’yi aktif ederseniz , HAXM artık çalışmaz hale geliyor.Tam tersi Hyper-V için geçerli.Hyper-V’yi kapatıp açmaksa sorunun çözümü değil.Benim internetten bulduğum çözüm bu  işi boot aşamasında çözüyor.

Komut satırını açıp aşağıdaki komutları yazalım.{ff-23-113-824e-5c5144ea} yerine sizin sisteminizde farklı bir rakam kümesi çıkacaktır.Siz ordaki rakamları sisteminizin gösterdiği rakamlarla değiştirin.

cmd.exe

C:\>bcdedit /copy {current} /d "No Hyper-V" 
The entry was successfully copied to {ff-23-113-824e-5c5144ea}. 


C:\>bcdedit /set {ff-23-113-824e-5c5144ea} hypervisorlaunchtype off 
The operation completed successfully.

Bunları yaptıktan sonra makinenizi kapatıp yeniden açtığınızda, artık boot sırasında Windows size seçenek olarak “Windows 10” ve “No Hyper-V” olmak üzere iki seçenek sunacak.İlkini seçtiginizde Hyper-V ile Windows başlayacak.Digerinde ise Hyper-V başlamadığı için HAXM ve Android emülarörleriniz ile sorunsuzca çalışabilirsiniz.

&nbsp
image

Bir Cevap Yazın